Wulkanizacja – wymiana opon

Oferujemy profesjonalną wymianę opon dla Klientów ze Szczecina i okolic. Usługę wykonujemy dla każdego typu pojazdów – samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, autobusów, maszyn budowlanych i rolniczych. Wymieniamy opony Run Flat, sezonowe, zużyte, przebite, z pęknięciami i wybrzuszeniami na felgach stalowych do 16 cali oraz aluminiowych do 21 cali. W przypadku mniejszych ubytków i uszkodzeń mechanicznych oferujemy naprawę opon. Specjalizujemy się w wulkanizacji na zimno.

W ramach naszych usług wymieniamy opony:

 • na felgach stalowych do 16 cali,
 • na felgach aluminiowych do 16 cali,
 • na felgach aluminiowych 17 cali,
 • na felgach aluminiowych 18 cali,
 • na felgach aluminiowych 19 cali,
 • na felgach aluminiowych 20 cali,
 • na felgach aluminiowych 21 cali.

Ponadto oferujemy:

 • zmianę 4 kół na felgach stalowych lub aluminiowych z wyważeniem,
 • wymianę zaworu (na zdemontowanym kole),
 • pompowanie azotem,
 • utylizację opony,
 • przechowanie opon/kół.

 

Wymiana opon Run Flat

Run Flat to technologia, która powstała w celu zapewnienia bezpiecznego dojazdu do wulkanizatora kierowcy w pojeździe z przebitą oponą, bez konieczności wymiany koła samodzielnie. Tego typu wymiana opon nie powinna być przeprowadzana w anonimowym warsztacie, ponieważ wymaga użycia profesjonalnego sprzętu i specjalnie przygotowanych do tego narzędzi. Konstrukcja tego typu ogumienia różni się znacznie od budowy opon standardowych, dlatego amatorskie serwisowanie może skończyć się nawet całkowitym zniszczeniem opony. Jeżeli chcą Państwo zachować właściwości opon w swoim aucie, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo na drodze, zapraszamy do skorzystania ze wsparcia naszego serwisu.

 

Sezonowa wymiana opon

Sezonowa wymiana opon to czynność, o której powinien pamiętać każdy kierowca. Chociaż nie jest regulowana prawnie, to realnie zwiększa zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. Opony zimowe przystosowane są do temperatur poniżej 4 stopni Celsjusza – w wyższych ulegają odkształceniom i szybciej się zużywają, co np. wydłuża drogę hamowania pojazdu. Ponieważ tzw. „zimówki” mają szerokie bieżniki o wysokich lamelach, doskonale radzą sobie na drogach zaśnieżonych i błotnistych. Jeżeli natomiast chodzi o opony letnie, to ich cechą charakterystyczną jest wysoka twardość. Dzięki temu nie odkształcają się od nagrzanego podłoża, zachowując wysoką przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Zachęcamy do wymiany opon sezonowych. Wymiana może być wykonana w trakcie przeglądu rejestracyjnego w stacji kontroli pojazdów lub jako oddzielna usługa serwisowa przeprowadzana w wulkanizacji. Oferujemy także przechowywanie ogumienia Klientom bez własnego garażu. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

 

Jakie zalety ma wymiana opon w naszym serwisie samochodowym?

Wymiana opon na terenie Szczecina, której się podejmujemy to jedna z podstawowych czynności, która czeka każdego kierowcę prędzej czy później. Eksploatacja niedostosowanej do sezonu, zużytej opony ogranicza zdolność panowania nad pojazdem, wydłuża czas potrzebny na hamowanie i może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji na drodze. Warto jednak pamiętać, że samodzielna wymiana opon nie jest prostym zadaniem.

Wybierając naszą ofertę, jaką jest wulkanizacja, można być pewnym, że opona będzie prawidłowo wyważona i zamocowana. W tym celu korzystamy ze specjalistycznych narzędzi – podnośnik, klub dynamometryczny oraz oprogramowanie komputerowe. W efekcie korzystając z naszych usług, zyskuje się gwarancję profesjonalnego wyważenia kół. Zmniejsza się więc ryzyko uszkodzenia łożysk w wyniku powstających w trakcie jazdy drgań.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą serwisu samochodowego Bosch Car Service Starościk. Proponujemy profesjonalną wymianę opon na terenie Szczecina.

Umów się na wizytę
  Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

  RODO