Wymiana oleju – Szczecin

Olej silnikowy bez cienia wątpliwości można nazwać jednym z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Jego zadaniem jest smarowanie i chłodzenie ruchomych części silnika. Z racji częstego wykorzystania olej po określonym czasie traci swoje właściwości i konieczna jest jego wymiana. Dlatego wśród usług oferowanych przez Bosch Car Service Starościk nie mogło zabraknąć wymiany oleju. Warto zlecić ją specjalistom, aby mieć pewność, że najważniejsza jednostka napędowa w naszym pojeździe jest odpowiednio zabezpieczona.

 

Kiedy wymienić olej w silniku samochodu?

Każdy producent samochodów w instrukcji obsługi konkretnego modelu pojazdu szczegółowo określa częstotliwość wymiany oleju. Należy jednak pamiętać, że to jak często powinniśmy wymieniać olej, zależy również od tego, w jaki sposób eksploatujemy auto i od indywidualnego stylu jazdy? Może się bowiem okazać, że w naszym samochodzie konieczna będzie nawet dwa razy częstsza wymiana oleju niż ta, którą zaleca producent. Szczególnie jeśli pojazd pracuje w trudnych warunkach i dużym poziomie zapylenia lub ma duże przebiegi miesięczne realizowane na krótkich dystansach miejskich.
W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących częstotliwości wymiany oleju w przypadku konkretnego auta zachęcamy do kontaktu.

Umów się na wizytę


    Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

    RODO