Wymiana oleju

Wykonujemy usługę okresowej wymiany oleju dla Klientów ze Szczecina i okolic. Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych znajdujących się w pojeździe. Do jego głównych zadań należy smarowanie i chłodzenie ruchomych elementów jednostki napędowej. Olej zapewnia płynną pracę i właściwą ochronę silnika przed zużyciem. Wymianę oleju warto zlecić specjalistom posiadającym odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

 

Dlaczego warto regularnie wymieniać olej w aucie?

Regularna wymiana oleju w aucie jest ważna z kilku powodów. Olej silnikowy wraz z płynem chłodzącym odpowiedzialny jest za chłodzenie silnika i utrzymywanie jego odpowiedniej temperatury w trakcie jazdy. Olej utrzymuje również silnik w czystości i zapobiega odkładaniu się w jego wnętrzu pozostałości po spalaniu paliwa. Zużyty olej traci swoje właściwości smarne, a przez to nie zapewnia silnikowi należytej ochrony. Wraz z przebytymi kilometrami lepkość oleju silnikowego zmniejsza się i dlatego jest to główny powód, by wymianę oleju przeprowadzać regularnie.

 

Jak często przeprowadzać wymianę oleju?

Częstotliwość wymiany oleju silnikowego określana jest przez producenta konkretnego typu pojazdu. W zależności od modelu samochodu wymianę oleju powinno przeprowadzać się co 15-30 tys. kilometrów. Jest to jednak jedynie wartość uśredniona, która nie powinna mieć kluczowego wpływu na decyzję o wymianie podjętą przez właściciela auta. Istotny jest w tym przypadku stan silnika oraz styl jazdy i eksploatacji samochodu. Częściej olej wymieniać będą kierowcy jeżdżący agresywnie, w trudnych warunkach terenowych i miejskich. Należy pamiętać również, że częstszej wymiany oleju należy spodziewać się w pojazdach napędzanych silnikiem Diesla.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług wymiany oleju. Jednocześnie przypominamy, że nasz serwis oferuje również m.in. wymianę opon. Zapraszamy do umawiania wizyt za pośrednictwem formularza dostępnego poniżej.

Umów się na wizytę
    Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

    RODO