Serwis układu hamulcowego

Wykonujemy usługi związane z serwisem układu hamulcowego, który jest jednym z najważniejszych układów obecnych w każdym samochodzie zarówno osobowym, jak i ciężarowym. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem diagnostycznym, umożliwiającym wykrycie każdej, nawet najmniejszej usterki. Prawidłowe działanie układu hamulcowego ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy właściciela pojazdu.

 

Jaką rolę w pojeździe spełnia układ hamulcowy?

Poszczególne elementy układu hamulcowego odpowiadają za zmniejszenie prędkości prowadzące do bezpiecznego zatrzymania pojazdu będącego w ruchu, jak również utrzymanie auta w bezruchu na terenie pochyłym. Każdy pojazd poruszający się po drogach musi być wyposażony w sprawnie działający hamulec podstawowy i awaryjny. Aby mieć pewność właściwego działania układu należy poddawać go regularnym przeglądom technicznym. Jego elementy ulegają bowiem naturalnemu zużyciu podczas eksploatacji pojazdu.

 

Wymiana klocków hamulcowych

Jedną z najważniejszych usług związanych z układem hamulcowym jest wymiana klocków hamulcowych, którą realizujemy dla naszych Klientów ze Szczecina i okolic. Klocki hamulcowe to jeden z podstawowych i niezbędnych elementów hamulca tarczowego. Wraz z tarczami odpowiedzialne są za skrócenie drogi hamowania prowadzącej do bezpośredniego zatrzymania pojazdu. Najczęstsze usterki klocków hamulcowych to zużycie powierzchni ciernej oraz przegrzanie się, spowodowane blokowaniem klocków w jarzmie hamulcowym. Wymiana klocków hamulcowych na nowe pozwala na przywrócenie właściwej drogi hamowania pojazdu, co w znaczący sposób decyduje o poprawie bezpieczeństwa na drodze.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów pracy układu hamulcowego w aucie należy jak najszybciej zgłosić się do naszego warsztatu. Zapewniamy kompleksowy serwis układu hamulcowego, który obejmuje także diagnostykę komputerową oraz wymianę wszystkich niesprawnych elementów.

 

Układ hamulcowy

Umów się na wizytę
    Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

    RODO