Serwis układu hamulcowego

Wykonujemy usługi związane z serwisem układu hamulcowego, który jest jednym z najważniejszych układów obecnych w każdym samochodzie zarówno osobowym, jak i ciężarowym. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem diagnostycznym, umożliwiającym wykrycie każdej, nawet najmniejszej usterki. Prawidłowe działanie układu hamulcowego ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy właściciela pojazdu.

 

Jaką rolę w pojeździe spełnia układ hamulcowy?

Poszczególne elementy układu hamulcowego odpowiadają za zmniejszenie prędkości prowadzące do bezpiecznego zatrzymania pojazdu będącego w ruchu, jak również utrzymanie auta w bezruchu na terenie pochyłym. Każdy pojazd poruszający się po drogach musi być wyposażony w sprawnie działający hamulec podstawowy i awaryjny. Aby mieć pewność właściwego działania układu należy poddawać go regularnym przeglądom technicznym. Jego elementy ulegają bowiem naturalnemu zużyciu podczas eksploatacji pojazdu.

 

Wymiana klocków hamulcowych

Jedną z najważniejszych usług związanych z układem hamulcowym jest wymiana klocków hamulcowych, którą realizujemy dla naszych Klientów ze Szczecina i okolic. Klocki hamulcowe to jeden z podstawowych i niezbędnych elementów hamulca tarczowego. Wraz z tarczami odpowiedzialne są za skrócenie drogi hamowania prowadzącej do bezpośredniego zatrzymania pojazdu. Najczęstsze usterki klocków hamulcowych to zużycie powierzchni ciernej oraz przegrzanie się, spowodowane blokowaniem klocków w jarzmie hamulcowym. Wymiana klocków hamulcowych na nowe pozwala na przywrócenie właściwej drogi hamowania pojazdu, co w znaczący sposób decyduje o poprawie bezpieczeństwa na drodze.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów pracy układu hamulcowego w aucie należy jak najszybciej zgłosić się do naszego warsztatu. Zapewniamy kompleksowy serwis układu hamulcowego, który obejmuje także diagnostykę komputerową oraz wymianę wszystkich niesprawnych elementów.

 

Jak często powinna być wykonywana wymiana klocków hamulcowych?

W naszym serwisie czynność, jaką jest wymiana klocków hamulcowych w Szczecinie to proces, do którego podchodzimy z należytą starannością. To właśnie klocki hamulcowe stanowią jeden z najważniejszych elementów całego układu hamulcowego, wpływając na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Wymianę tego elementu należy rozważyć po przejechaniu 20 000 – 40 000 km, kiedy grubość okładziny spadnie poniżej 3 mm, lub gdy będzie nierównomiernie zużyta. W wielu autach stan ten sygnalizuje zapalenie kontrolki na desce rozdzielczej. Nie można jednak polegać tylko na niej, ponieważ czasami sygnał jest błędnie generowany. Do takiej sytuacji dochodzi w starszych modelach aut, gdzie klocki zużywają się nierównomiernie, a czujniki nie są umieszczone we wszystkich klockach.

Informacją świadczącą o tym, że klocki uległy zużyciu, jest dźwięk ocierania się metalowych płytek o tarczę. Jest to sygnał, że klocek został już całkowicie pozbawiony warstwy ciernej, co może doprowadzić do uszkodzenia tarczy. Przyjęło się, że tarczę należy wymieniać co dwie wymiany klocków. Jest to jednak tylko teoria i nie można zapominać o regularnym serwisie samochodowym.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, aby zapoznać się z całym asortymentem usług, jakie świadczymy w serwisie Bosch Car Service Starościk w Szczecinie.

 

Układ hamulcowy

Umów się na wizytę
    Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

    RODO