Regeneracja DPF w Szczecinie

Nasz serwis świadczy usługę regeneracji DPF. Ofertę kierujemy m.in. do klientów ze Szczecina i okolic, którzy zmagają się m.in. z problemem zapychania się filtrów. Technologia oczyszczania spalin za pomocą filtra DPF stosowana jest już od wielu lat. Jest to obecnie najlepszy sposób na ograniczenie negatywnego wpływu spalin na czystość powietrza. Liczba samochodów z filtrem cząstek stałych stale się zwiększa, co przekłada się również na rosnącą liczbę klientów zmuszonych do serwisowania tej części. DPF w nowych egzemplarzach aut pracują przez pewien czas bezproblemowo, stale wychwytując cząstki. Jednak wraz z przejechanymi kilometrami i dłuższym okresem eksploatacji samochodu, w filtrach gromadzą się zanieczyszczenia. Wpływa to na znaczące obniżenie efektywności DPF i tym samym spadek mocy pojazdu.

Mycie i naprawa DPF

Jeśli twój filtr DPF nie działa już prawidłowo, zgłoś się do nas. Zespół doświadczonych serwisantów zajmie się naprawą DPF. Po wymontowaniu filtra i specjalistycznej ocenie wykonamy mycie w specjalistycznej maszynie. Skuteczną metodą naprawy filtra cząstek stałych jest tzw. metoda hydronimiczna. Polega to na przepłukaniu filtru DPF strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Można również dodać specjalistyczny detergent. Sposób ten pozwala na szybkie i skuteczne wyczyszczenie DPF-a. Druga metoda mycia DPF-a nazywana jest suchą, ponieważ polega na poddaniu filtra procesowi oczyszczania strumieniem powietrza. Wybór odpowiedniego sposobu zależy od konkretnego rodzaju i stopnia zanieczyszczenia. Należy pamiętać, że dobrze przeprowadzona naprawa DPF-a to gwarancja jego dalszej sprawności. W naszym serwisie w Dołuje koło Szczecina zapewniamy kompleksową pomoc i fachowe doradztwo.

Kiedy konieczna jest wymiana filtra DPF?

W niektórych przypadkach regeneracja filtra nie przyniesie oczekiwanych efektów i konieczna będzie wymiana DPF-a. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto widzieć, co przyczynia do zapychania instalacji filtrującej. Jest to m.in. używanie niskiej jakości oleju napędowego, brak regularnego wymienia oleju silnikowego, jazda na niedogrzanym silniku, niesprawne wtryskiwacze. Te wszystkie czynniki powodują przedwczesne zużycie mechanizmu filtracji.

Zapraszamy do naszego serwisu zlokalizowanego w miejscowości Dołuje koło Szczecina. Gwarantujemy profesjonalne wykonanie usługi. Jeśli mają Państwo pytania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub skorzystania z formularza online.

Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

RODO