Stacja kontroli pojazdów

Prowadzimy podstawową stację kontroli pojazdów Bosch Car Service Starościk w miejscowości Dołuje obok Szczecina. Zapewniamy kompleksowe badania diagnostyczne, obejmujące okresowy przegląd samochodów osobowych, dostawczych i motocykli o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. Wykonujemy przeglądy rejestracyjne oraz dodatkowe badania techniczne.

 

W jakim celu wykonuje się przeglądy samochodów?

Przeglądy samochodów wykonuje się w celu oceny stanu technicznego pojazdu, na podstawie której decyduje się, czy samochód może być dopuszczony do ruchu. W trakcie intensywnego użytkowania poszczególne podzespoły obecne w pojeździe ulegają zużyciu. Jazda z nieprawidłowo funkcjonującym elementem któregoś z układów naraża na niebezpieczeństwo zarówno kierowcę samochodu, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Częstotliwość wykonywania przeglądów rejestracyjnych zależna jest od rodzaju i wieku pojazdu.

 

Usługi wykonywane na stacji diagnostycznej

W trakcie przeglądu samochodu ocenie podlegają podstawowe układy obecne w pojeździe: hamulcowy, kierowniczy, zawieszenia. Sprawdzana jest m.in. siła hamowania oraz przeprowadzane są testy sprawności amortyzatorów. Diagnosta kontroluje oświetlenie, a także wyposażenie auta w niezbędne elementy, takie jak gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Prowadzona przez nas SKP (stacja kontroli pojazdów) wyposażona jest w aparaturę umożliwiającą wykonanie nie tylko podstawowych badań diagnostycznych, ale także badań dodatkowych, takich jak analiza spalin czy wykrywanie nieszczelności w instalacjach gazowych LPG. Nasza stacja diagnostyczna prowadzi także przegląd aut po kolizjach drogowych oraz skierowanych na badanie przez kontrolę ruchu drogowego. Umożliwiamy kierowcom także sprawdzenie samochodu w ramach akcji „Mastercheck” oraz wykonanie kompletu badań diagnostycznych przed zakupem auta.

Zapraszamy do umawiania wizyt w stacji diagnostycznej. Zapewniamy realizację usług na najwyższym poziomie przy użyciu profesjonalnego sprzętu wysokiej klasy.

 

Dlaczego przeglądy samochodów powinny być wykonywane systematycznie?

Przeglądy samochodów w Szczecinie to czynność, jaką wykonujemy w ramach działania stacji diagnostycznej. Zgodnie z przepisami, jazda autem bez aktualnego przeglądu technicznego wiąże się z karą grzywny w wysokości od 20 do 500 zł. Poza tym jeśli policjant, który dokona zatrzymania, stwierdzi, że auto nie nadaje się do dalszej jazdy i może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze, ma prawo do zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu i zlecenia odholowania auta na parking.

Dodatkowo stacja kontroli pojazdów powinna być regularnie odwiedzana (raz w roku) w celu dokonania przeglądu technicznego, ponieważ w przypadku jego braku istnieje ryzyko ograniczenia wysokości lub brak wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC. Jest to możliwe wtedy, gdy okaże się, że brak przeglądu technicznego miał wpływ na powstanie szkody lub powiększenie jej rozmiarów.

 

Jak często powinna być odwiedzana stacja diagnostyczna?

Stacja diagnostyczna pojazdów powinna być odwiedzana w celu wykonania przeglądu technicznego raz w roku. Przy zakupie nowego pojazdu przegląd jest wymagany przed upływem 3 lat od daty jego zarejestrowania. Drugiego przeglądu dokonuje się po 2 latach, a kolejne co roku.

Wielu kierowcom zdarza się zapomnieć o okresowym badaniu technicznym i wykonują je po terminie. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Badanie będzie przeprowadzone na takich samych zasadach, jak wtedy, gdy wykona się je w odpowiednim czasie.

Jeśli szukasz kompleksowej SKP w Szczecinie, to idealnie trafiłeś! W serwisie Bosch Car Service Starościk w Szczecinie oferujemy kompleksowe przeglądy techniczne pojazdów.

 

Umów się na wizytę
    Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

    RODO