Serwis klimatyzacji

 

Klimatyzacja samochodowa to zbawienny wynalazek, pozwalający na zapewnienie optymalnych warunków we wnętrzu auta w cieplejsze dni. Należy jednak pamiętać o okresowym serwisie klimatyzacji, który pozwoli uniknąć zagrzybienia układu, a tym samym nieprzyjemnego zapachu wewnątrz auta, jak również nabijaniu klimatyzacji w celu uzupełnienia zużytego czynnika roboczego. Poniżej przeczytają Państwo, jak przebiega serwis klimatyzacji w naszym serwisie.

 

Sprawdzenie elektroniki pokładowej

Nowoczesne samochody wyposażone są w automatyczną klimatyzację. Przeprowadzamy szczegółową diagnostykę komputerową układu w celu sprawdzenia ewentualnych błędów.

Nabijanie klimatyzacji i wymiana oleju do smarowania sprężarki

Sprawdzamy, czy czynnik roboczy nie zużywa się za szybko, co może oznaczać nieszczelność układu. Po usunięciu ewentualnej usterki nabijamy klimatyzację czynnikiem roboczym oraz wymieniamy olej do smarowania kompresora sprężarki.

 

Odgrzybianie

Dezynfekujemy układ klimatyzacji w celu usunięcia bakterii i mikroorganizmów, które mogą powodować pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia kierowcy oraz pasażerów. Oferujemy różne metody odgrzybiania: chemiczną, mechaniczną oraz ozonowanie.

 

Wymiana filtra kabinowego

Zadaniem filtra kabinowego jest zatrzymywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń mogących dostać się do układu klimatyzacji. Przeprowadzamy oględziny filtra kabinowego, a w razie potrzeby dokonujemy jego wymiany.

 

Wymiana osuszacza

Rolą osuszacza jest zbieranie wilgoci z czynnika roboczego. Jego wymiana jest zalecana co 2-3 lata. Dokonujemy oględzin osuszacza, a w przypadku stwierdzenia, że nie nadaje się on do dalszej eksploatacji, wymieniamy go na nowy.

 

Inne czynności

W razie potrzeby w ramach serwisu klimatyzacji przeprowadzamy również inne czynności, takie jak czyszczenie układu z brudu czy kontrolę odpływu wody z parownika.

Serwis nie obsługuje pojazdów z czynnikiem R1234YF

 

Serwis Klimatyzacji

Umów się na wizytę


    Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

    RODO