Przegląd okresowy: jak przygotować pojazd przed przeglądem?

Dodano: 27 sty 2021


Okresowe przeglądy samochodów nie są obowiązkowe, jednak mają bardzo istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania każdego pojazdu. Dzięki temu można mieć pewność, że auto jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia ani dla kierowcy i pasażerów, ani dla innych uczestników ruchu drogowego.

Co warto zrobić przed przeglądem okresowym?

Przede wszystkim warto pamiętać, że przegląd okresowy nie jest obowiązkowym badaniem technicznym. W tym przypadku zdiagnozowane usterki nie narażą nas na żadne konsekwencje, a jedynie wskażą właścicielowi problemy, które należy wyeliminować. Tego rodzaju przeglądy są zalecane i powinny być wykonywane, a ich celem jest przede wszystkim wymiana części oraz płynów eksploatacyjnych.

W ramach podstawowego przeglądu okresowego wymienia się olej silnikowy i filtr oleju, filtr powietrza, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, świece, rozrząd. Uzupełniany jest także filtr katalityczny w pojazdach z filtrem cząstek stałych. Oprócz tego specjalista sprawdza stan zawieszenia, układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ wydechowy, ciśnienie w oponach oraz przeprowadza diagnostykę komputerową. Oczywiście zakres realizowanych czynności może być szerszy w zależności od potrzeb właściciela oraz stanu pojazdu.

Przed przeglądem okresowym warto więc dokładnie przeanalizować ewentualne mankamenty lub zastrzeżenia, jakie mamy co do działania naszego samochodu. Jeśli takie kwestie się pojawiają, dobrze jest porozmawiać o tym z mechanikiem, aby sprawdził pojazd pod tym kątem.

Warto przy tym pamiętać, że w Autoryzowanej Stacji Obsługi należy stawić się w wyznaczonym przez producenta pojazdu terminie, aby zachować gwarancję lub inne korzyści. Termin ustalany jest w zależności od marki i modelu samochodu.

Przegląd okresowy w Bosch Car Service Starościk

Stacja Kontroli Pojazdów Bosch Car Service Starościk prowadzi okresowe badania pojazdów osobowych, a także dostawczych i motocykli. Jeśli więc potrzebujesz usług z tego zakresu, zapraszamy do nas! Dokonamy szczegółowej kontroli, wymienimy wszystkie płyny i wyeksploatowane komponenty, a także doradzimy, jakie naprawy lub czynności konserwacyjne warto wykonać, aby zachować auto w należytym stanie technicznym. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

 

Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

RODO