Przykry zapach z auta – w jaki sposób się go pozbyć?

Dodano: 19 maj 2022


Przykry zapach we wnętrzu samochodu może w skuteczny sposób utrudnić wygodną jazdę. Na szczęście są sposoby, aby się go pozbyć. Jakie dokładnie oraz czym charakteryzują się te metody? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Główne przyczyny brzydkiego zapachu w aucie

Powodów występowania nieprzyjemnej woni w aucie może być wiele. Bardzo często jest to zapchany filtr kabinowy, który często wręcz uniemożliwia cyrkulację powietrza. Jego wymiana jest więc koniecznością i należy robić to średnio już po 20 tys. km. Przyczyną może być także palenie papierosów wewnątrz pojazdu. Dym wsiąka bowiem w strukturę materiału i tym samym po czasie staje się bardzo trudny do usunięcia.

Sposoby na nieprzyjemny zapach w aucie

Jeśli zapach jest naprawdę odstręczający, trzeba podjąć odpowiednie kroki. Najlepiej zacząć od takiej czynności jak serwisowanie klimatyzacji oraz ozonowanie wnętrza, co może zająć kilka godzin. Na ten czas najlepiej wynająć auto zastępcze i zdecydować się na to, aby pojazdem zajęli się fachowcy. Jeśli chodzi o samo ozonowanie, to doskonale sprawdzi się ono m.in. w przypadku przykrego zapachu pleśni, a także w celu usunięcia roztoczy oraz alergenów.

W przypadku woni, która głęboko wsiąkła w strukturę materiału niezbędne będzie także pranie tapicerki. Tutaj ponownie najlepiej zaufać specjalistom, którzy posiadają niezbędne preparaty do tego celu, a także czynność tę wykonają w sposób maksymalnie dokładny. Oczywiście prać tapicerkę samochodową można też samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby po tego typu czynnościach dokładnie wywietrzyć wnętrze pojazdu. W przeciwnym razie może dojść do powstawania pleśni, która nie tylko jest szkodliwa dla zdrowia, ale też wydaje przykrą woń.

Uwaga! Uważaj na różnego rodzaju odświeżacze powietrza, które najczęściej tylko maskują przykry zapach.

Jak widać, nieprzyjemną woń można usunąć z auta na wiele różnych sposobów. Zdecydowanie jednak najlepiej zapobiegać ich powstawaniu, dzięki regularnemu wietrzeniu pojazdu i wymianie filtra kabinowego z odpowiednią częstotliwością.

Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

RODO