Zepsuta ciężarówka – do kogo zwrócić się o pomoc?

Dodano: 15 maj 2020


serwis ciężarówek

Samochody ciężarowe nazywane potocznie ciężarówkami to pojazdy zaprojektowane specjalnie z myślą o przewozie ciężkich ładunków oraz towarzyszących im ludzi. W zależności od modelu może podróżować nimi od 4 do 9 osób. Dzielimy je na trzy rodzaje kategorii, które różnią się między sobą maksymalną masą. Masa maksymalna najmniejszych ciężarówek nie przekracza 3,5 tony, większe mają masę maksymalną od 3,5 do 12 ton, a masa maksymalna największych modeli przekracza 12 ton. Te pojazdy służące do transportu towarów i ładunków są w dzisiejszym świecie nieodłącznym elementem sprawnie działającego przemysłu i handlu. W Polsce jest obecnie najwięcej zarejestrowanych samochodów tego typu w całej Unii Europejskiej. Jesteśmy prawdziwą potęgą, jeśli brać pod uwagę ciężarówki. Dlaczego tak się dzieje? Głównym powodem tak dużej liczby zarejestrowanych samochodów ciężarowych jest położenie geograficzne naszego kraju. Leżymy na przecięciu ważnych szlaków transportowych łączących wschód z zachodem, a także północ z południem.

Aby ciężarówki mogły sprawnie wykonywać powierzone im zadania, muszą być w doskonałym stanie technicznym. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, co zrobić, jeżeli taki gigant na kołach się zepsuje!

Co zrobić, kiedy zepsuje się ciężarówka?

Kiedy samochód ciężarowy nie działa tak, jak powinien, musimy jak najszybciej zlokalizować awarię, określić stopień jej zaawansowania i podjąć odpowiednie kroki, aby ją wyeliminować. Nowoczesne ciężarówki to skomplikowane maszyny wyposażone w wiele systemów, które sprawiają, że są one jeszcze wydajniejsze, a także zdecydowanie bardziej bezpieczne i przyjazne dla naszego środowiska naturalnego. Przez złożoność ich konstrukcji, naprawa musi być realizowana tylko przez odpowiednio wykwalifikowanych fachowców, którzy stale dokształcają się, powiększają swoją wiedzę i umiejętności niezbędne do sprawnej obsługi tych maszyn.

Gdy zauważymy, że nasz samochód ciężarowy ma jakikolwiek problem natury technicznej, powinniśmy się jak najszybciej zgłosić do odpowiedniego serwisu. Doskonałym miejscem są warsztaty zrzeszone w systemie Alltrucks. Powstały z inicjatywy firm zajmujących się produkcją poszczególnych części i podzespołów do tego typu pojazdów, takich jak: Bosch, ZF i Knorr-Bremse. Dzięki kompetentnej i kompleksowej obsłudze ciężarówek oferowanej w tych warsztatach serwisowane i naprawiane w nich samochody mają zapewnioną bezpieczną ciągłość eksploatacji. Specjaliści pracujący w Alltrucks zajmują się naprawami wszelkiego typu, obsługą serwisową, a także profesjonalną diagnostyką ciężarówek. W razie jakiejkolwiek awarii nie warto ryzykować i zgłaszać się do pierwszego lepszego zakładu mechaniki pojazdowej lepiej jest zaufać fachowcom, którzy działają z ramienia światowych liderów z zakresu produkcji i dystrybucji części oraz systemów przeznaczonych specjalnie dla samochodów ciężarowych!

Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

RODO