Regeneracja sprężarki klimatyzacji samochodowej — na czym polega?

Dodano: 26 sty 2021


Regeneracja sprężarki klimatyzacji to usługa ciesząca się sporym zainteresowaniem. Głównym tego powodem jest fakt, że zakup nowej części jest stosunkowo drogi, a profesjonalnie wykonana regeneracja pozwala na przywrócenie pełnej sprawności kompresora, który może działać jeszcze przez bardzo długi czas.

Regeneracja i naprawa — podstawowe różnice

Przede wszystkim warto podkreślić, że regeneracja nie jest tym samym co naprawa. Naprawa najczęściej sprowadza się do wymiany uszkodzonej części. Proces regeneracji polega na tym, że najpierw badana jest przyczyna problemu. Następnie dochodzi do całkowitego demontażu danego podzespołu. Każdy jego element jest szczegółowo kontrolowany, aby można było stwierdzić, gdzie pojawiają się objawy uszkodzenia lub zużycia. W ten sposób można zdiagnozować wszelkie komponenty, które działają nieprawidłowo lub w nieodległym czasie mogą stanowić problem (np. z powodu widocznych śladów zużycia). Z tego też powodu w wielu przypadkach w dłuższej perspektywie regeneracja może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Regeneracja sprężarki klimatyzacji samochodowej — krok po kroku

Proces regeneracji sprężarki klimatyzacji samochodowej przebiega w kilku etapach. Najpierw przeprowadzany jest demontaż sprężarki. Następne każdy element jest dokładnie czyszczony. Sprawdzana jest także szczelność kompresora. W tym przypadku odbywa się demontaż na wszystkie czynniki pierwsze, dlatego też każda część jest szczegółowo kontrolowana pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Sprawdzana jest również ich sprawność oraz poziom zużycia. Wszelkie zużyte lub uszkodzone elementy muszą zostać wymienione. Najczęściej istnieje konieczność wymiany uszczelnień, łożysk, ewentualnie tłoczków, sprzęgła i pozostałych elementów, w których stwierdzono nieprawidłowość. Następnie odbywa się montaż sprężarki. Ostatnim etapem jest fachowa kontrola jakości działania podzespołu. Jeśli sprężarka działa prawidłowo, proces regeneracji jest zakończony pomyślnie.

Decydując się na regenerację sprężarki klimatyzacji, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo i regenerowany podzespół zapewni nam bezproblemowe działanie przez długi czas.

 

Copyright BOSCH CAR SERVICE Starościk, Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: KULIKOWSKI-IT

RODO